Що брати на “Гурби”. Частина 1. Одяг і взуття

Без вступу і лірики. Нижче мої роздуми про те, що брати на “Гурби-Антонівці” тому, хто їде туди вперше і має не достатньо знань, щоб вирішити це самостійно. Для більш просунутих раджу ознайомитися з моїм іншим матеріалом: Гурби-Антонівці. Висновки по спорядженню.

Одяг має бути таким, який не шкода вимазати, порвати і викинути. Не факт, що саме так станеться з твоїм одягом, але прецеденти були. Тому брати улюблений светр з оленями не варто.

Важливо: цей матеріал як і інші 3 частини рекомендацій “Що брати на Гурби?” написані у 2015 році. З того часу багато змінилося в спорядженні, одязі, ситуації в країні та підготовці тих, хто вирушає на гру. Змінилася сама гра. Тому прошу сприймати ці рекомендації, як поради та підказки, а не як 100% істину та настанови до дії. Сьогодні ті “Гурби” — вже історія.

Верхній одяг

Найкраще — камуфляж “ХБшка”. Він, як правило, зручний і міцний, в ньому не жарко. Синтетика (або в базарних термінах “скло”) може бути різною, але здебільшого якість прямопропорційна ціні. Дешева буде парити, натирати і рватиметься. Зараз на ринку стільки всякого камуфляжу, що вибрати є з чого. Головне — не бери той, що гордо носять великі дядьки з бейджиками “Охорона” — він фуфло, як правило.

Якщо немає камуфляжу — бери одяг, який є. Головне щоб він відповідав таким правилам:

  • Не був яскравим (ніякого рожевого, червоного, жовтого, салатового і т.п.). Яскравий дуже сильно демаскує і побратими будуть дуже незадоволені твоїм “прикидом”.
  • Не ускладнював рухи. Джинси, які обтягують все що можна, не підійдуть — натруть в перший же день.
  • Сидів по розміру. Якщо штани спадатимуть — бігати буде важко.
  • Був більш-менш міцним. В бою часто витягають з лави саме за одяг. Коли смикають пов’язку, випадково можуть відірвати рукав 🙂

Одяг бери з розрахунку на жаркий день та холодну ніч. Вдень справді може бути ДУЖЕ жарко, а вночі труситиме як пса.

Шорти не знадобляться — у них всі ноги будуть подерті.

Шапка

Вночі дуже бажано мати шапку. Врахуй також те, що шапки губляться дуже часто. Вдень різні кепки не будуть корисними — в лісі в голову не напече.

Нижній одяг

Шкарпеток візьми кілька пар. Особливо вони будуть актуальними в мокру погоду. Труси бажано мати запасні.

Дуже допомагає термобілизна. Якщо є — бери.

Дощовик

Потрібен. Краще нормальний. Якщо немає нормального — купи найкращий з того, що знайдеш на базарі. Має швидко зніматися (це важливо — боротися в дощовику складно). Не має бути яскраво-ядовитого кольору, бо через це тебе помітять в лісі швидше.

Можна за “методом Шведа” (на грі дізнаєшся хто це такий) вдягатися в сміттєвий мішок. 🙂

Взуття

Складне питання. Загальний принцип — зручне, легке, міцне, розношене.

Берці залишаєш вдома. Сандалі і тапки теж. Краще — кросівки, або легкі черевики. Можна спробувати кеди (я б не ризикнув). UPD: сандалі бери тільки якщо ти на 100% знаєш що робиш, мав досвід з ними в подібних умовах.

Взуття має бути м’яким, але міцним. Ти маєш бути впевненим у ньому. Ходити доведеться багато, тому воно не має натирати і не має розвалитися на ходу. Рекомендую взяти старі кросівки, які не шкода “вбити”.

Якщо не впевнений у міцності того, що береш — візьми запасну пару. І взагалі — краще візьми запасну пару.

І ще одне. Перед грою обов’язково зріж нігті на руках і ногах.

Продовження незабаром.

Що брати на “Гурби”. Частина 2. Вода та їжа

Що брати на “Гурби”. Частина 3. Гігієна та аптечка

Що брати на “Гурби”. Частина 4. Спорядження та корисні речі