Що брати на “Гурби”. Частина 4. Спорядження та корисні речі

Без вступу і лірики. Нижче мої роздуми про те, що брати на “Гурби-Антонівці” тому, хто їде туди вперше і має не достатньо знань, щоб вирішити це самостійно. Для більш просунутих раджу ознайомитися з моїм іншим матеріалом: Гурби-Антонівці. Висновки по спорядженню.

Отже, крім боїв з суперником та диверсантами, постійного ходіння по піску та болотах, поїдання маминих бутербродів ти ще іноді спатимеш. А ще тобі потрібно буде в чомусь носити свої речі і чимось накриватися від дощу. Підемо по пунктах, ти будеш:

Важливо: цей матеріал як і інші 3 частини рекомендацій “Що брати на Гурби?” написані у 2015 році. З того часу багато змінилося в спорядженні, одязі, ситуації в країні та підготовці тих, хто вирушає на гру. Змінилася сама гра. Тому прошу сприймати ці рекомендації, як поради та підказки, а не як 100% істину та настанови до дії. Сьогодні ті “Гурби” — вже історія.

Спати

Тобі знадобиться спальник і килимок (карімат).

Спальник береш який є — це не Карпати і не Кавказ, тому брати щось круте не варто. Не факт, що взагалі доведеться ним скористатися 🙂

Також іноді бувають ситуації, що на тебе нападають коли ти спиш. В такому випадку з тобою не панькаються і можуть зі спальника просто витрушувати. Так що спальник можуть і вимазати/затоптати/пошкодити. Якщо є старий — бери старий. Хочеш купити новий — звертайся у TopRope.com.ua — для затверджених учасників гри вони дають 10% знижки на необхідне спорядження (і можуть привезти прямо на гру).

Килимок (карімат, каремат, пінка, ізомат, підстилка тощо) — це для того, щоб ти не відморозив нирки на сирій землі. Навіть найкращий спальник смокче банан, якщо під ним немає килимка. Бери будь-який, який знайдеш. Я люблю дешеві українські килимки Вердані. В травні земля ще холодна. Карімати часто губляться. Пам’ятай, що купуючи Іжевські карімати (торгован марка ISOLON), ти спонсоруєш окупанта.

Намет не потрібен. Стільці, крісла, дивани, матраси, драбина, перфоратор, магазинні ваги теж залишаються вдома.

Сидіти

Сидушка допоможе не відморозити пристрій для продовження роду. Під час переходів часто трапляються короткі зупинки, під час яких тобі обов’язково захочеться примостити п’яту точку на пісочок, або повалену сосну. Вони холодні. А сидушка може завжди висіти у тебе на поясі і не заважатиме, а у підходящий момент підмостиш її куди треба.

Також на них зручно розкладати їжу, ними добре роздмухувати багаття і робити багато різних побутових справ.

Накриватися від дощу

Купи 3 метри поліетиленової плівки у формі труби. Продається на будь-якому базарі в магазині “Хазяюшка”. Вона має ширину 1,5 метри, і всередину ти помістишся разом з усіма своїми речима. Не бери дуже щільну плівку, але і не попадися на тонку фігню, яка розлізеться під тобою.

В “трубі” ти спатимеш коли буде дощ. А дощ буде. Якщо не захочеш спати як в мішку, плівку можна розрізати вздовж і замутити тент. Так влізеш ти, твій друг і всі ваші речі.

Менше 3 метрів не бери — випадатимеш.

Ховати речі від дощу

Тут допоможуть великі міцні сміттєві мішки (по-любому візьми пару штук), або гермомішок (якщо у тебе є міцний), або закутаєш все в плівку, яка описана на пару абзаців вище.

Орієнтуватися

Якщо є компас — можеш взяти. Але ти ж їдеш перший раз, тому тебе (в якійсь групі людей) здебільшого буде водити хтось більш досвідчений. Але якщо раптом ти загубишся — компас може допомогти, якщо, звісно, ти вмієш ним користуватися.

Є карта терену — бери. Нема — не бери.

Спілкуватися

Береш дешевий телефон. АйФони, смартфони та інші “-фони”, які не влазять в кулак залишаєш вдома. Береш старий, дешевий телефон, який не шкода “вбити”, загубити, втопити. Добре, якщо у тебе є ще і запасний акумулятор — сідають швидко.

Телефон ловить не скрізь, але щороку зона покриття збільшується. Телефон потрібен не для того, щоб теліпати язиком з подружками, а для оперативного зв’язку на терені.

Якщо є рація типу Мотороли, Мідланда, Баофенга — порадься з курінним, чи варто брати. Рації використовуються на грі дуже активно, але вони мають бути сумісні між собою.

Світити

Потрібен ліхтарик. Будь-який. Краще налобник. Немає — обійдешся.

Фотографувати…

на першій грі ти не будеш. Будеш займатися справою, а фотографуватимуть тебе спеціально навчені люди. На другій грі і далі вирішиш це питання сам.

Грати на…

гітарі, балалайці, контрабасі, клавесині, наркоманських барабанах ти також не будеш. Гарантую. Не бери.

Носити речі

Переважно твій рюкзак стоятиме у таборі і носити його доведеться зрідка. Береш рюкзак такий, щоб все твоє барахло влізло.

Або за методом Конуса береш рюкзак який є/який красівий/який не шкода, впихаєш туди всі речі, а що не влізло — значить не потрібне і воно залишається вдома.

З власних спостережень скажу, що зазвичай люди беруть 60-90 літрові рюкзаки. Чим більше ігор зіграно, тим менший у людини рюкзак. Сумка не підходить.

Пам’ятай! Чим більше барахла ти набереш, тим більше тобі носити на горбу, і тим більше тобі не знадобиться. Втім, на Гурби треба збиратися виходячи з власного досвіду — наступного року підбереш спорядження більш оптимально.

Попередні частини:

Що брати на “Гурби”. Частина 1. Одяг і взуття

Що брати на “Гурби”. Частина 2. Вода та їжа

Що брати на “Гурби”. Частина 3. Гігієна та аптечка

Все. Більше не буде. Питання в соцмережі або в коментарі. Зустрінемося на грі.