Що брати на “Гурби”. Частина 2. Вода та їжа

Без вступу і лірики. Нижче мої роздуми про те, що брати на “Гурби-Антонівці” тому, хто їде туди вперше і має не достатньо знань, щоб вирішити це самостійно. Для більш просунутих раджу ознайомитися з моїм іншим матеріалом: Гурби-Антонівці. Висновки по спорядженню.

Ця частина буде про їжу. Це найбільш спірна тема, бо у кожного свої забаганки та звички — кожен вихований на своїх традиціях харчування. По їжі дам загальні рекомендації, бо гра може йти як активно, так і не дуже. Відповідно час на приготування гречки/карасів у сметані/яєць “пашот” може бути, а може і не бути, і їстимеш ти 3 дні соснові бруньки і давитимешся сухою мівіною. Але спочатку про воду.

Важливо: цей матеріал як і інші 3 частини рекомендацій “Що брати на Гурби?” написані у 2015 році. З того часу багато змінилося в спорядженні, одязі, ситуації в країні та підготовці тих, хто вирушає на гру. Змінилася сама гра. Тому прошу сприймати ці рекомендації, як поради та підказки, а не як 100% істину та настанови до дії. Сьогодні ті “Гурби” — вже історія.

Вода

Води на весь час гри ти не привезеш, тому доведеться пити з Іловиці. Іловиця — річка з кришталево чистою водою, якою з південного заходу обмежено терен гри. На грі воду з неї пили ЗАВЖДИ і ніхто ще від того не помер. Так що питимеш і ти.

Звісно ж на перший день можна привезти пляшечку з магазину, або з дому. Більше — замахаєшся носитися з нею. Плюс з’явиться купа бажаючих на “дай ковток”. Ще іноді на гру приїжджає бидло, яке може красти воду, залишену в наплічниках у таборі. Залишиш біля наплічника — гарантовано заберуть.

Тому береш 1,5 літрову пляшку. Не більше. Можна взяти додатково пляшку 0,5л., яку носитимеш на собі, а основний запас залишиш в наплічнику.

Якщо є гідратор (кемелбек, питна система), який носиться окремо, або в спеціальній кишені рюкзака — бери — дуже відчутно зменшує споживання води. Детальніше про враження від нього можна почитати тут.

Металева армійська фляга не рулить — носити, а головне — боротися, з нею не зручно.

Вода в Іловиці не має смаку, тому раджу взяти трохи солі та/або лимонної кислоти. Злегка підсоленою водою легше напитися. Можна для смаку кидати цукерки-льодяники, але вода холодна, тому розчиняються вони дуже повільно.

Свою воду на грі ти не даєш нікому. Не даєш тому, що у тебе ніхто не просить. Відповідно ні у кого і не просиш. Якщо тобі вже зовсім жопа — можеш попросити налити в твою пляшку трохи для “промочити горло”. Власник води, відповідно, буде наливати стільки, щоб це суттєво не вдарило по його запасу. [трохи виправив]

Кожен має СВІЙ запас, на який він розраховує і розтягує так, щоб самому не помирати від спраги. Якщо з твоєї пляшки по ковтку вип’є 10 чоловік, там не залишиться нічого для тебе. А ковтки у всіх різні. Свою воду економити завжди простіше. Хороші керівники (ройові, курінний) на цьому наголошують. Але це в ідеалі, на практиці сам зрозумієш…

Поповнення запасів води, як правило, здійснюється або спеціально засланими на річку “водоносами”, або самостійно, якщо проходиш десь недалеко.

Пиво і всяке алкогольне г@вно на грі заборонені. Солодка вода не рулить.

Їжа

Їжа складатиметься з основного раціону і з перекусу. Основний ти їстимеш під час великих привалів. Перекус — на ходу. Їх можна поєднувати залежно від бажання.

Основний раціон

Це більш-менш нормальна їжа, яку можна готувати/підігрівати/заварювати, а можна і ні. Робити це вдається не завжди. Дуже впливає твоя роль у грі та активність “бойових дій”. Загальні принципи вибору їжі:

  1. Готувати не треба взагалі, або готується швидко і легко
  2. Не псується в роздавленому стані (як яйця або помідори наприклад)
  3. Не боїться теплої погоди (наплічник може залишатися на сонці)

Наприклад можеш взяти щось з цього:

  • Сало, суха ковбаса, jerky або подібне
  • Хліб (такий що не кришиться), найкраще — житній або сухарі
  • Мівіна або картопляне пюре, яке заварюється
  • Супчики в пакетиках
  • Чай (або кава в пакетиках)
  • Згущик (молоко згущене з цукром)
  • Рибні або м’ясні консерви (тушонка, сардини, паштети — на свій смак)
  • Консервовані каші
  • Цибуля, часник

Втім, не дуже набирай такої їжі — вона майже точно залишиться якщо гра йтиме активно.

Не варто брати:

  • Молочні продукти
  • Продукти в скляних банках
  • Рис, гречку, горох, макарони і подібні продукти, які треба довго готувати
  • Сиру рибу
  • Чіпси і подібні смачні штуки (не встигнеш)

Перекус

Це основна їжа якою ти харчуватимешся. Перекус ти їстимеш на ходу. В прямому сенсі цього слова, або під час невеликих привалів. Перекус кладуть в кишеню, і періодично тягають його до рота. Тут важливо зауважити, що він не має бути дуже смачним, бо розтягнути його на тривалий час не вдасться (рука так і тягнеться). 🙂

Наприклад можеш взяти щось з цього:

  • Цукор-рафінад
  • Цукерки (льодяники)
  • Батончики (але будь уважним — не купуй всякі Снікерси і Марси, які виробляються на Росії)
  • Фініки/курага/сушені яблука/чорнослив тощо. (Курага, до речі, стимулює бажання відійти в кущі)
  • Горіхи (волоські, арахіс, кеш’ю, мигдаль тощо)
  • Різні снеки (рибка і т.п.), але пам’ятай про спрагу!!!
  • Шоколад (але зважай на погоду)

Наприкінці зацитую пост одного гравця з його досвідом харчування:

Харчовий виряд насправді дуже індивідуальний, підбирайте під свій шлунок, апетит і можливості. Під час гри більшість часу можливості готувати/варити немає, тому варто звернути увагу на швидку їжу – вуглеводні (сухофрукти, цукерки, згущене молоко) та максимально легкі для шлунку напівфабрикати та консерви. Сало – це скоріше НЗ на випадок початку Третої світової, хоча такого смачного сала як на Гурбах, ви ще точно не куштували.

Приготування їжі

На деяких іграх траплялося, що курені навіть розводили багаття і варили їжу в казанах. Але в теперішній час це малоімовірно, оскільки динаміка гри стала сильно жвавішою і, зокрема, з’явився курінь Диверсантів, які не даватимуть нормально розтаборовуватися на тривалий час.

Тому розраховуй на індивідуальне харчування. Але скоріш за все ти  будеш харчуватися спільно з невеликою купкою друзів.

Для приготування їжі можеш взяти газовий пальник (якщо є і вмієш ним швидко користуватися), або сухе пальне (ще називають сухим спиртом). На “сухому” можна підігріти воду в кухлі і запарити мівінку, або заварити каву. Також дуже рулять пічки-трісочниці. Вони горять практично на всьому, що лежить під ногами (крім піску), і дуже швидко дають гарячу воду.

Тобі знадобиться також металевий кухоль (бажано невеликий, тонкостінний і з кришкою), ложка, ніж. Міксер і пароварку виклади.

І пам’ятай: сміття (особливо пляшки та консервні бляшанки) треба ЗАБИРАТИ З СОБОЮ. На РВС його складають в окрему купу, яка потім вивозиться.

Питання можна ставити в коментах, або писати в соцмережах. Продовження незабаром.

Інші частини:

Що брати на “Гурби”. Частина 1. Одяг і взуття

Що брати на “Гурби”. Частина 3. Гігієна та аптечка

Що брати на “Гурби”. Частина 4. Спорядження та корисні речі