Що брати на “Гурби”. Частина 3. Гігієна та аптечка

Без вступу і лірики. Нижче мої роздуми про те, що брати на “Гурби-Антонівці” тому, хто їде туди вперше і має не достатньо знань, щоб вирішити це самостійно. Для більш просунутих раджу ознайомитися з моїм іншим матеріалом: Гурби-Антонівці. Висновки по спорядженню.

Ця частина буде про те, як повернутися додому в придатному до використання стані. Знову таки — загальні рекомендації, бо у всіх організм по-своєму сприймає відсутність душу, натертості на ногах, укуси п’явок та гадюки європейської.

Важливо: цей матеріал як і інші 3 частини рекомендацій “Що брати на Гурби?” написані у 2015 році. З того часу багато змінилося в спорядженні, одязі, ситуації в країні та підготовці тих, хто вирушає на гру. Змінилася сама гра. Тому прошу сприймати ці рекомендації, як поради та підказки, а не як 100% істину та настанови до дії. Сьогодні “ті Гурби” — вже історія.

Гігієна — ворог бандерівця

Жартую. Так говорили в одній організації (не в МНК). Але це не правда, митися ти будеш. Єдине що — доведеться робити це в холодній (дуже холодній) річці і підручними засобами. Гарячого душу і масажу “шиацу” не буде.

Мило і рушник

Невеликий шматочок мила і невеликий рушник можуть стати у нагоді. Під час привалів на Іловиці, як правило, є 10-15 хвилин щоб вскочити у воду та/або помити під пахвами, між ногами, коротко стрижену голову. Можна скористатися цим шансом. Також, якщо після гри буде час, на річці можна буде помитися більш ретельно.

В принципі рушник можна замінити і футболкою, а мило — піском 🙂 Рідке мило, гелі для душу, шампуні, банний рушник залишаєш вдома. Рулить рушничок з мікрофібри, якщо є бажання додати до водних процедур трохи комфорту. Але носити його тобі, скоріш за все, буде взападло.

І пам’ятай — мити жо… треба НИЖЧЕ за течією від того місця, де люди набирають воду.

Зубна паста, щітка, нитка

Якщо ти фанат чистоти — бери. Якщо ні — 3 дні можна потерпіти і обійтися жувальною гумкою. Одразу скажу, що почистити зуби шансів буде мало.

Туалетний папір

Знадобиться небагато. Від стресу за 3 дні може і не знадобитися. 🙂 Але взяти треба обов’язково.

Брати не цілий рулон (не зручно), а відстоків 20-30 від нього так, щоб влазив в кишеню і не заважав. Обов’язково треба ретельно запакувати він промокання.

Також, якщо будеш готувати якісь мівінки-супчики, можна взяти того ж паперу для витирання посуду. Це набагато легше, аніж мити його.

Пам’ятай! На терені треба гадити так, щоб потім в твою купу ніхто не вступив — залазь у кущі або закопуй. Неприємно дивитися на ліс, серед якого лежать шматки туалетного паперу. Він, до речі, добре допомагає знаходити табори куренів — навколо обов’язково хтось нагадить.

Вологі серветки

Ними ти будеш протирати очі після сну (до того як випаде нагода вмитися в річці), будеш витирати обличчя після того як в бою тебе втовчуть ним у пісок, будеш витирати ними пісок між пальцями на ногах і будеш робити різні інші гігієнічні маніпуляції, коли не буде можливості використовувати воду. Тому бери їх мінімум пачку (15-20 шт).

Пам’ятай! Більшість вологих серветок роблять не з целюлози, це НЕ папір як звичайні серветки. Вологі серветки виготовляють зі спанбонду (здебільшого), а найчастіше це матеріал з волокон поліпропілену і вони в природі майже не деградують.
Вологі серветки викидати в лісі не можна! Їх треба забирати з собою!

Аптечка

Береш пластир, еластичний бинт і таблетки, які зазвичай їси в повсякденному житті. Дефібрилятор і клізму виклади — бавитися будеш вдома.

Зауважу що “Гурби” — це тривалі фізичні навантаження, протяги та холод. Тому може вилізти вся хроніка твоїх хворих колін, переломів і т.п., можуть проявитися твої давні хвороби, тому аптечку бери таку, яку складеш САМ для СЕБЕ. Крім того візьми:

Пластир

Заходиш в аптеку і купуєш найкращий бактерицидний пластир, який у них є. Водянки на “Гурбах” будуть майже гарантовано. Особливо якщо у тебе не все в порядку зі взуттям.

Пластир обов’язково має бути водостійкий — ноги будуть мокрі. Добре, якщо це буде набір різних розмірів. Особисто у мене одного разу була водянка розміром з 1-гривневу монету.

Можна взяти хороший пластир вітчизняного зразка (такий, з зеленим бинтом посередині) — він прилипає надовго.

До пластиря можеш взяти спиртові серветки. Навіщо: ноги у тебе будуть брудні, мокрі, спітнілі і жирні, в піску, в болоті (необхідне підкреслити), тому до цієї жахливої субстанції мало який пластир захоче прилипати. Витираєш шкіру спиртовою серветкою і все це какашиння успішно змивається — пластир прилипає набагато краще. Немає спиртових — користуйся звичайними вологими серветками, вони теж допоможуть.

Еластичний бинт

Імовірність що він тобі знадобиться невелика (якщо у тебе немає якихось старих травм, або інших індивідуальних особливостей), але мати його бажано принаймні десь в запасі в наплічнику.

Таблетки

Бери те, що може знадобитися ТОБІ і чим знаєш як користуватися. У всіх болячки різні, тому вирішуй сам.

Можна взяти щось з цього переліку:

  • Від срачки
  • Від шлунка
  • Від алергії
  • Знеболювальне (типу кетанова) — якщо знаєш навіщо воно треба
  • Якісь мазі-креми на диклофенаку натрію (коли колінце болітиме)

Набирати мішок “від усього” не треба.

Попередні частини:

Що брати на “Гурби”. Частина 1. Одяг і взуття

Що брати на “Гурби”. Частина 2. Вода та їжа

Незабаром остання частина…

Що брати на “Гурби”. Частина 4. Спорядження та корисні речі