Рідка магнезія: переваги та недоліки

Магнезія – це засіб (порошок або розчин), що використовується в спорті для поліпшення тертя і зменшення потовиділення на поверхні долонь. За хімічним складом магнезія являє собою солі магнію і всупереч поширеній думці не має нічого спільного з крейдою. Чудодійна властивість магнезії в скелелазному спорті пояснюється її високим ступенем гігроскопічності і здатністю зв’язувати шкірний жир, що, безсумнівно, покращує зчеплення між руками і поверхнею зацеп, дозволяючи спортсмену легко утримуватися на вертикальному рельєфі.

У спорті використовується магнезія двох видів: тверда (порошкова) і рідка. Принципової різниці між ними немає, однак певні відмінності мають місце. Спробуємо ж розглянути переваги та недоліки рідкої магнезії.

Почнемо з останнього. Головний недолік рідкої магнезії – це неможливість її використання в процесі лазіння на трудність і на довгих маршрутах. На відміну від магнезії порошкової, яку спортсмен завжди може носити в спеціальному мішечку, рідину можна нанести на руки тільки перед стартом. Простіше кажучи, рідка магнезія незручна тим, що нею неможливо, при необхідності, додатково скористатися в процесі проходження траси або маршруту.

Втім, переваг у цієї рідини значно більше ніж недоліків. По-перше, рідка магнезія краще вбирається в поверхню шкіри і не розсипається. Вона дуже економічна і, звичайно, її вистачає на більш тривалий термін, ніж порошкової магнезії.

По-друге, рідка магнезія не створює навколо спортсмена «хмари туману», що принципово важливо для роботи в боулдерінгових залах, де немає хорошої  вентиляційної системи. За таких умов, порошкова магнезія може мати шкідливий вплив на органи дихання людини, викликаючи алергічні реакції і навіть силікоз. Однак, внаслідок того, що рідка магнезія не має властивості розпорошуватися, з нею подібний ризик повністю виключений.

По-третє, після повного висихання на руках, яке настає протягом пари хвилин, рідка магнезія значно менше забруднює одяг.

Корисні рекомендації.

1. Будь яка магнезія (і порошкова, і рідка, і в «кульках») дуже сильно пересушує шкіру. Після закінчення тренування обов’язково вимийте руки з милом і нанесіть на них зволожуючий крем.

2. Під час лазіння на тривалі дистанції і трудність зручно комбінувати застосування рідкої і порошкової магнезії. Перед стартом нанесіть на руки рідину, а в процесі проходження маршруту, можете, при необхідності, додатково користуватися порошковою магнезією з мішечка.

3. Використовуйте рідку магнезію для боулдерінгу і лазіння на швидкість. У даних видах скелелазіння найчастіше вистачає одноразового нанесення магнезії на руки, а шкоди для ваших легенів, при цьому – значно менше.

4. Наносьте магнезію не тільки на пальці, але і на всю поверхню долоні, так як в процесі «боротьби з вертикаллю» вам неодноразово знадобитися використовувати і її.

Цікаві факти.

Завдяки своїй унікальній властивості зв’язувати жири, магнезію можна так само використовувати для виведення жирних плям з одягу. Нанесіть порошок або рідину на тканину, залиште на кілька хвилин, а потім змийте водою.

Оригінал: http://toprope.com.ua/blog/uk/liquid-chalk-pros-cons/