Купив 6 номерів алмазних паст 0,5/0 – 10/7

Мій набір приладдя для заточки поповнився новими цікавими штуками. До свого комплекту заточних брусків я придбав 6 тюбиків алмазних паст наступних номерів (грітностей): 0,5/0; 2/1; 3/2; 5/3; 7/5 та 10/7.

Отже, що я отримав?

Пасти з нормальною концентрацією алмазів (НОМГ). Пасти вироблені на Полтавському заводі алмазного інструменту (або принаймні тому, що від нього залишилося).

Паста запакована у зручні тюбики з пластиковою кришкою. На тюбиках зрозуміле маркування: розмір зерна, марка пасти, маса карат, ГОСТ, дата виготовлення. Нічого особливого нема, та і не повинно бути.

Для чого вони мені потрібні? Не так давно підсів на простеньку різьбу по дереву, і стамески та різні різці роблю собі сам в домашніх умовах. Тому, власне, і є необхідність якісної заточки. Вчитися нема у кого, тому намагаюся опановувати це мистецтво самотужки.

До алмазів точив, правив, доводив та полірував за допомогою таких речей: шуруповерт з наждаком різних номерів, ручні бруски із зерном 100 мкм, 50 мкм, 40 мкм (не вдаватимуся в подробиці маркування), паста ГОИ на фетровому диску, синя паста Dialux, чистий фетр. Є ще білий Dialux, але якось він без діла лежить у мене.

Як прийшов до експериментів з алмазами? Натрапив на барахолці на діда, який розпродував свої запаси інструменту вир-ва СРСР (нового). У нього було кілька тюбиків алмазної пасти 1/0 по 10 грн. От я і купив. Чого ж добру пропадати? 🙂

Алмазна паста виробництва СРСР

Алмазна паста виробництва СРСР

Спробував “алмазити” після Dialux’а косий ніж — сподобалося. Також сподобалося як алмази їдять метал на моєму складаному Вікторіноксі…

Отже тепер буду більш широко експериментувати на алмазах.

Паста має коричневий колір, який залежно від зерна має різні відтінки

Як я працюю на алмазних пастах?

Спосіб не претендує на оригінальність, або максимальну ефективність, але він простий і доступний без додаткових пристосувань. З фото все має бути зрозуміло, але коротко опишу:

  1. Скло з книжної полички (якісне і рівне)
  2. Папір для принтера
  3. Папір на скло, пасту на папір
  4. “Фонарік у лоба і поїхали” 🙂
По номерам працюю наступним чином: доводжу спочатку інструмент на камінцях до мінімального зерна (на даний момент  – 25а М40 ст1, хоча бульше подобається закінчувати на М50 на бакелітовій зв’язці). Потім беру пасту, приблизно вдвічі меншу за зерно бруска і працюю. Потім зерно зменшую ще вдвічі, і так до моменту настання задоволеності.
Наприклад після бруска М40 беру пасту з зерном 20/14, а оскільки такої у мене немає, беру пасту ГОИ зелену (у неї, по моїм суб’єктивним відчуттям, зерно гризе приблизно як 15-20 мкм.) Не треба клянути мене про такі приблизності, я в курсі про форму кристалів та їх здатність до різання залежно від матеріалу — я не профі, просто роблю так як можу на тому інструменті, який маю і як вмію, вдосконалюватися є куди…
Пасти Dialux

Пасти Dialux

Ліричний відступ: маркування абразиву (бруска) М40 (або пасти 40/28) означає, що до нього увійшли зерна абразиву, які пройшли крізь сітку з отворами розміром 40 мкм і затрималися на сітці з отворами у 28 мкм. М28 – пройшли через 28 мкм і затрималися на 20 мкм, і т.д.

Загалом пастами я дуже задоволений. Тепер би ще перекрити чимось недорогим діапазон від 40 мкм до 10 мкм. Але це тема для нових пошуків. Буду вдячний за коментарі і пропозиції.

І в якості бонуса. Брошурка продавця, яка була в коробочці. Компанія займається постачанням різноманітного алмазного інструменту. В тому числі продавець запевнив, що можливе виробництво паст з іншими концентраціями алмазів, але від 0.5 кг. На фото можна побачити асортимент і контакти.