У Харкові відбулася презентація роману “Холодний Яр” Горліса-Горського

11 травня 2011 року у Харкові відбулася презентація 13-го видання книги-спогадів Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр”. Організаторами заходу виступили ВМГО “Молодіжний націоналістичний конгрес” та ГО “Поступ”.

У презентації взяли участь Віктор Рог — відомий публіцист, громадський діяч, редактор тижневика “Шлях Перемоги”, Сергій Кузан — голова ВМГО “Молодіжний націоналістичний конгрес”, Тарас Рондзістий — голова Центру Національного Відродження ім. С.Бандери.

Роман “Холодний Яр” заснований на реальних подіях і розповідає про збройну боротьбу за Українську державу під жовто-блакитним прапором УНР та чорним прапором Холодного Яру, на якому було написано: «Воля України – або смерть!».

Цe документальний твір про героїчну сторінку української історії — звитяжний чин Холодноярської республіки, яка існувала аж до 1922 року і дала безпрецедентні приклади жертовної боротьби проти більшовицьких загарбників.

Віктор Рог: “Книга на відміну від попередніх видань доповнена великою кількістю тогочасних світлин, містить біографії учасників тих подій, втім легко сприймається та захоплює на стільки, що перечитується “на одному вдиху”.

На питання що сенсаційного в цій книзі відомий публіцист відповідає: “Сенсаційним є те, що збулися пророчі слова Тараса Шевченка: “І повіє огонь новий з Холодного Яру”. Піднялися всі – від малих дітей до старого діда Гармаша, героя роману. В руки взяли зброю жінки. Покотилася хвиля народного повстання.”

Автор роману Юрій Горліс-Горський пройшов чималий та дуже насичений життєвий шлях, був учасником 1-ї світової війни, у віці 20 років вже служив у лавах армії УНР. У 1920-му став осавулом 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру. У передмові до однієї зі своїх вниг автор писав: «Маючи за плечима 4 роки підпільної боротьби з більшовицькою владою в Україні, два смертних присуди і разом дев’яносто сім із половиною місяців арештів ГПУ та більшовицьких тюрем, — я дозволю собі піднести крайчик завіси, якою закриті тайни червоної охранки».

“Горліс-Горський — це український Рембо. Його життя — ідеальне джерело натхнення для сценарію бойовика.”, — говорить про автора Віктор Рог.

“Якщо у читача є хоч краплина української крові — після прочитання цієї книги вона закипить.”, – на завершення підкреслив Сергій Кузан.

Прес-служба ХОО МНК