Свято єдності у Харкові (22 січня 2011 року)

Близько тисячі харків’ян прийшло сьогодні до пам’ятника Тарасу Шевченку щоб відсвяткувати День Соборності України. Урочистий мітинг розпочався виконанням Державного гімну України, після якого перед присутніми виступили представники різних політичних партій та громадських організацій, серед яких “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”, “Воля”, “Молода Просвіта” та “Поступ”.

День Соборності в Харкові

День Соборності в Харкові

Олександр Омельченко, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу у Харківській області: “1919 року були більш скрутні часи ніж зараз, а об’єднання українських земель відбулося. Сьогодні ми маємо діяти заради майбутнього наших дітей та пам’яті про покоління полеглих за Незалежність. Ми єдині та дієві коли, як пальці, разом стиснуті в кулак, як тримає його стиснутим Великий Тарас на цьому постаменті. Разом ми – сила!”

По завершенню мітингу учасники вишикувалися в “живий ланцюг єдності”, що простягнувся від Майдану Свободи до Оперного театру на півкілометра. Такі ж “ланцюги” одночасно відбулися більш як у 20 містах України.

Ірина Клачек, член МНК: “Ще 1990 року подібний ланцюг з близько 3 мільйонів українців простягнувся від Києва до Львова, а сьогодні ми знову будуємо цей символ, щоб показати єдність харків’ян з усією Україною”.

Історична довідка:

День соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
22 січня 1919 р. у Києві на Софійському майдані відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну.
21 січня 1990 р. живий ланцюг, утворений сотнями тисяч людей з’єднав Київ та Львів в знак пам’яті про цю подію.
22 січня 2011 року харків’яни показали свою єдність з усією Україною новим живим ланцюгом. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Прес-служба МНК у Харківській області