Як асфальтувалася вулиця Генерала Духова у Полтаві

27 травня 2015 року на своєму Фейсбуці я слізно попросив лайкнути пост. Умова була така: якщо пост набирає 78 лайків, я роблю так, щоб вулицю Генерала Духова у Полтаві відремонтували. Станом на 3 червня необхідної кількості лайків було досягнуто.

Передісторія

До цього моменту я ніколи не займався лобіюванням господарських питань на місцевому рівні, тому в якийсь момент стало цікаво спробувати змусити міську владу зробити “харашо” на окремо взятій вулиці. Вулиця була вибрана практично навмання, але так, що я міг би її без зусиль контролювати. На вулиці Генерала Духова часто буваю, тому обрав її.

Про Генерала Духова можна почитати на Вікіпедії. Духов Микола Леонідович родом з Полтавщини, радянський конструктор бронетехніки і ядерної зброї. От його іменем і назвали коротеньку вулицю у Полтаві.

Вулиця Генерала Духова

Невелике відео про стан вулиці

Крок 1

Пишемо заяву до Виконавчого комітету Полтавської міської ради з проханням поремонтувати вулицю.

Заява до Міськвиконкому

Очікувано міська влада говорить, що грошей на ремонт немає, але “як тільки з’являться, то ми швиденько подумаємо куди їх притулити. Можливо навіть згадаємо про існування вашої вулиці”. Але ж ми з вами знаємо, що грошей не буде ніколи, і ремонту не буде.

Відповідь управління ЖКГ

Нас така відповідь не влаштовує, оскільки існує ДСТУ, в якому чітко прописані терміни усунення недоліків проїзної частини вулиць і доріг. Називається ДСТУ 3587–97 “Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану”. Значить будемо вимагати щоб зробили по закону, так як і належить і саме зараз, як того вимагає ДСТУ.

Вимагати можна у кого? Можна йти в суд. Але це довго і вдарить по гаманцю. Значить треба знайти таку установу, на яку покладено функції контролю за діями місцевої влади. В сфері дорожнього руху і безпеки це Державна Автомобільна Інспекція (див. Закон України “Про дорожній рух”).

Крок 2

Пишемо інформаційний запит в ДАІ.

Пишемо саме запит, а не скаргу, не заяву і т.п. Чому так? Якщо ти пишеш заяву, то в “органах” починається слизька процедура вияснення хто ж цю заяву і як має опрацьовувати і шо з нею взагалі робити. І ще постає питання хто ти взагалі такий щоб вказувати ДАІ що робити.

Тому ми просто питаємо, а чи не притягнули випадково (“чісто случайно”), ви, товаріщі міліціонери, кого-небудь до відповідальності за стан дороги? Просто питаємо.

Інформаційний запит в ДАІ

Звісно ж ми вважаємо що ніхто нікого ні до чого не притягував, бо роботи собі зайвої ніхто не шукає. Але! Дядя в погонах отримає такий запит і подумає: “Якщо я напишу, що не притягував нікого до відповідальності, я розписуюся в своїй невідповідності посаді, бездіяльності і т.п. А значить накличу на себе перевірки, писанину, рапорти, пояснення тощо. Невідомо ж який неадекват прислав цей інформзапит, і які палки в колеса він мені зможе поставити. Нашо воно мені нада? Краще я швиденько напишу пару приписів на дорожню службу і відзвітую громадянину, що працюю активно і відповідально!”

Але вийшло трохи не так. В Полтаві ДАІ таки щось робить, і у відповідь на мій запит звітує цікаві речі:

Відповідь ДАІ

Виявляється, вони постійно (двічі на рік, гг 🙂 ) моніторять дороги (принаймні на папері), і навіть пробують тягати когось за неналежний стан доріг.

Але, як казав один: НЄ ВЄРЮ! Написали НІ-ПРО-ШО. Жодної конкретики і відповідей на чітко поставлені у запиті питання.

Що робити? Вже за таку відповідь посадову особу, яка її підписала, можна пробувати притягати до відповідальності. Але це зайва морока, нам же треба вулицю відремонтувати… Тому вчитуємося у відповідь ДАІ і пробуємо уточнити інформацію.

Запит в ДАІ №2

Друга відповідь трохи якісніша. Зрозуміли, що відписатися пустою “бамажкою” не вийде. Якість додатків нижче плінтуса, але інформація доступна. Спробував трохи витягнути кольори, щоб було видніше.

 

Ну, цього разу, начебто, відповідь мене задовольнила. ДАІшники, здається, все ж таки щось робили. Навіть кажуть що “аварійна ямковість ліквідована”.

Відповідь датована 7 серпня 2015 року. Я отримав її поштою кількома днями пізніше. 8 серпня я пройшовся по вулиці Духова, і що я побачив?












Вулицю хтось помазав калом! Це було моє перше враження. Воно то стало значно краще, але є одне але (скорочено — АЄОА). Дірки полатали відфрезерованим матеріалом, в деяких місцях поклали його прямо на пісок. Але слід віддати належне — найбільші ями зникли.
Думаю, хлопці з ДАІ все таки подзвонили начальнику МШЕДу і сказали щось типу: “У нас тут нарисувався черговий “пісун”, який все пише і пише, і з голови злазити, судячи з усього, не збирається. Може ти знайдеш там трохи гів асфальту і таки поремонтуєш найбільші дірки?” І начальник взяв і знайшов трохи відфрезерованого матеріалу.

В принципі результату досягнуто. Це не повна заміна покриття на вулиці, але краще ніж нічого (порівняйте з відео). Принаймні їхати стало можна!

АЄОА — я пишу знову з надією зробити ще краще.

Відповідь не забарилася, але перед тим мені зателефонував працівник ДАІ і ми мали півгодинну розмову про особливості ремонту вулиць, про те, що суди скасовують їх протоколи на дорожників, бо міськрада тупо не виділяє фінансування, про те, що стандарти застаріли, про те, про се і про всяке. Також за інсайдерською інформацією “у вересні вулицю Генерала Духова мають “дути” спеціальною машиною, яка напилює асфальт”. На тому і розійшлися.

Фінальна відповідь стала останньою у моєму листуванні з ДАІ. На цьому я завершив свою епопею з ремонту вулиці Генерала Духова у Полтаві. У вересні залишки ям “задули” спецмашиною.

 

Стукайте, і Вам відкриють. Питання можна ставити в коментарях, або писати на ФБ: https://www.facebook.com/oleksandr.omelchenko

Корисні матеріали

ДСТУ 3587-97 “Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану.”