Спорядження для зимових Карпат

За результатами новорічного походу на Петрос і Говерлу, вирішив скласти список споряги, яка підійде для наступного подібного походу в -20°C.

  1. Спальник теплий (Trimm Highlander підходить тільки умовно, якщо ночувати в колибах і натягувати весь одяг). Бажано мати якийсь з комфортом принаймні на -8..-10°С. Вкладиш потрібен.
  2. Карімат — можна обійтися одним нормальним. “Вердані Альпініст” може бути холоднуватий якщо спати на снігу в холодному спальнику, але вцілому нормальний. Самонадувайка (не зимова) не годиться, бо в ньому повітря за ніч охолоджується і фактично килимок здувається. Ідеально — якийсь Therm-a-Rest зимовий.
  3. Рюкзака достатньо буде 60-літрового. Якщо дуже захотіти – можна вжатися в 45. Це з урахуванням групової споряги, і головне — їжі.
  4. Одяг, спальник, інші речі, які можуть набирати вологу, — все в гермомішки. Для дрібного одягу достатньо 6-літрового. Спальник можна в 12-літровий (залежно від розмірів). Хороший варіант по ціні-якості — герми Green Hermit.
  5. На собі синтетична термобілизна, термошкарпетки, фліска, куртка гірськолижка або мембранка. Такий комплект добре відводить вологу від шкіри, а потім сохне на прогріванні від тіла. Весь бавовняний одяг залишається вдома (категорично!).
  6. На голову балаклава + шапка, якщо стає холодніше (на вершинах). Окуляри ESS Ice добре себе показали, але замерзали на вершку Говерли. Втім замерзали і закриті зварювальні окуляри. Треба підбирати по приляганню до обличчя.
  7. Перчатки тонкі вовняні постійно, мембранки софтшельні туди-сюди залежно від погоди. Можна великі верхонки взяти замість них, в штормовий вітер софтшельні можуть підвести.
  8. Гамаші Tracker Professional Snow — чудовий вибір від українського виробника. Але вдягати слід тільки на глибокий сніг. Інакше — мокрі ноги до коліна.
  9. Трекінгові палки Tramp Expedition вчергове показали себе добре. Єдина проблема — один раз склалася нижня секція. В старій моделі важко регулювати гвинтик, який затискає прижим — потрібна викрутка. В новій версії стоїть пластикова накладка, тому можна “підтягнути” на ходу.
  10. Пальник з підігрівом газу (можна обійтися і звичайним). Одного цангового балону газу (220 гр.) на 3-х людей вистачає на добу. Це якщо не грітися ним, готувати їжу, чай, кисіль практично не економлячи, але і не випускаючи його в небо. На цангові не забути перехідник.
  11. Казанок з теплообмінником рулитиме беззаперечно і трохи скоротить витрату газу. Також потрібна миска-сковорідка — підсмажена їжа рулить.
  12. Маленький ніж Victorinox добре наточений.
  13. Ложка пластикова Sea To Summit Delta Spoon має більше черпало, ніж аналоги від Light My Fire, але пластик менш “слизький”, тому облизувати до чистого стану не так зручно і легко.
  14. Мисочки-кружечки Wildo Fold-a-Cup класно себе показали зручні, компактні, не можливо роздавити чи погнути.
  15. може виручити пляшка з широким горлом. Lifeventure Tritan Flask перевірена — від замерзання води не тріскається.
  16. Солі на 4-5 днів на 3 людини достатньо взяти сірникову коробочку. Можна додати гірчицю в раціон.
  17. Електроніку тягав в поясній сумці. Дуже не зручно, але іншого варіанту тримати телефони, планшет, павербанк і камеру в теплі не знайшов. Треба щось придумати.
  18. Компас не потрібен
  19. Ліхтарик Black Diamond Storm. Немає претензій, брати запасні 4-ри батарейки ААА.
  20. Рушник з мікрофібри COCOON Ultralight S брати якщо передбачається вода (або буде потяг). Розміру S достатньо. Те саме з милом. Паста і щітка може залишитися вдома. Взяти жуйку.
  21. Вологі серветки замерзають — треба носити на собі, або відігрівати. 1 пачою можна обійтися.
  22. Туалетний папір не забути. Ним також можна витирати посуд.
  23. Паракорд. Метрів 5-10. Прив’язати намет, замінити шнурки і т.п.
  24. Носовичок. Якщо нормально не витирати носа – обвітриться від шмарклів.
  25. Пакети сміттєві, ремнабір, аптечка (з основними препаратами, еластичним бинтом, пластирем).

Їжа сушена, ковбаси сушені — все максимально компактне і розраховане по раціону, а не як попало.